Wartość projektu i dofinansowania wynosi: 3 521 346,00 EUR (16 010 503,86 PLN).

Norway grants

W Dzień Dziecka podczas wydarzenia "Miasteczko Innowacji" miało miejsce wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego "NISKO PRZYSZŁOŚCI". Nagrody wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk oraz Dyrektor Niżańskiego Centrum Kultury Sokół Radosław Maziarz.
Wyniki Konkursu „Nisko przyszłości” - https://nck.nisko.pl/wyniki-konkursu-nisko-przyszlosci/
 
Wydarzenie "Miasteczko Innowacji" jest trzecią imprezą tematyczną zaplanowaną jako część przedsięwzięcia pod nazwą „Serce miasta musi bić – ożywienie rynku miejskiego i promocja lokalnych firm”.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Nisko coraz wyżej – podniesienie potencjału ekonomiczno – gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście” i jest wspófinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021.

Dzień dziecka

Norway grants

W piątek 19 maja na placu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Nisku odbyło się pierwsze z cyku spotkań zorganizowanych w ramach Uniwersytetu Seniora. Tematem spotkania była rola pszczół w przyrodzie.

 

 

 

Wizyta NorwegówW dniach 10 – 11 maja 2023 gościliśmy już po raz trzeci przedstawicieli Gminy Midt – Telemark z Norwegii. W grupie przedstawicieli Partnera z Norwegii była Pani Burmistrz Midt – Telemark Siri Blichfeldt Dyrland, Zarządzający Gminą Pan Per Dehli, reprezentantka Norweskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych Pani Inger Lysa, który skupia norweskie miasta, a także przedstawiciele lokalnego samorządu i norweskiego biznesu.
Wizyta odbywała się w ramach zawiązanego partnerstwa w ramach projektu z Programu Rozwój lokalny, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Celem wizyty było wspólne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z rozwoju i wspierania lokalnej przedsiębiorczości. Wspólnie rozmawialiśmy, w jaki sposób miasta powinny tworzyć przestrzeń do rozwoju lokalnego biznesu.

Norway grants

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko zaprasza na spotkanie rozpoczynające działalność Uniwersytetu Seniora w tematyce:
„Pszczoły i ich znaczenie”
Spotkanie odbędzie się 19 maja 2023r. o godz. 10:00
na placu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Nisku (szkoła na ul. Tysiąclecia 12).
Tematem spotkania będzie rola pszczół w przyrodzie. Uczestnicy będą mieli możliwość poznać zwyczaje pszczół, ich produkty, zobaczyć prezentację uli oraz odzieży pszczelarskiej.

Norway grants

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko serdecznie zaprasza mieszkańców gminy i miasta Nisko na spotkanie animacyjne

pt. ŚWIADECTWO ŻYCIA KS. ABP. IGNACEGO TOKARCZUKA

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2023r. o godz. 10:00 w Niżańskim Centrum Kultury Nisko,

 ul. T. Kościuszki 9