Wartość projektu i dofinansowania wynosi: 3 521 346,00 EUR (16 010 503,86 PLN).

Plakat noc horrorów

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Nisko coraz wyżej – podniesienie potencjału ekonomiczno – gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście” i wspófinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021.

warsztaty dla organizacji NGO

W dniu 19 października w NCHiT odbyły się warsztaty dla organizacji NGO dotyczące produktów regionalnych i tradycyjnych. Na spotkaniu można było dowiedzieć się, jakie są procedury złożenia wniosku i rejestracji danego produktu. Odbyły się także praktyczne ćwiczenia z wypełniania wniosku. W szkoleniu uczestniczyły panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich, lokalni przedsiębiorcy oraz członkowie stowarzyszeń, a prowadzącym był pan Jerzy Nogal – fotoreporter, pasjonat gotowania i lokalnych smaków. Warsztaty dofinansowano z Funduszy Norweskich, których celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych i rozwój przedsiębiorczości. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku.
 

Uniwersytet Seniora

Dnia 17 października odbyło się kolejne z cyklu spotkań Uniwersytet Seniora. Tym razem rozmawialiśmy o nowych technologiach.
Na początku przybliżono budowę i funkcje w smartfonach, a potem omawiano i instalowano aplikacje takie jak M-obywatel i Internetowe Konto Pacjenta.
Po chwili przerwy kawowej omówiono komunikatory i media społecznościowe, z jakich można korzystać (Facebook, Instagram, Whatsapp, Messenger i inne), a na koniec przybliżono portale randkowe tj. Tinder, Badoo, Facebook Randki, Sympatia.
Spotkanie prowadził Grzegorz Niemiec, a odbyło się w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.
 

Konferencja projektowa

W dniu 19 października odbyła się konferencja projektowa „Nisko coraz wyżej – podniesienie potencjału ekonomiczno–gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście”.

 

 

 

 

✅ Burmistrz Gminy i Miasta Nisko serdecznie zaprosza na nadchodzącą Konferencję dotyczącą realizowanego projektu, który ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców naszej gminy. 🇳🇴Na konferencji będziemy również gościć delegację z naszego miasta partnerskiego, przedstawicieli gminy Midt Telemark z Norwegii 🇵🇱🇳🇴🇵🇱 To wyjątkowe wydarzenie umożliwi nam budowanie silniejszych więzi międzynarodowych i wymianę doświadczeń. 🇵🇱🇳🇴❤️

Senior w Internecie spotkanie 17 października 10:00-14:00

 

Senior w Internecie spotkanie 17 października 10:00-14:00