Wartość projektu i dofinansowania wynosi: 19 612 292,71 PLN.

Norway grants

W dniach od 2 do 3 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszej gminie przedstawicieli samorządu norweskiego MIDT-TELEMARK. Wizyta związana była z przygotowaniem obu gmin do nawiązania współpracy bilateralnej w ramach realizowanego przez Gminę i Miasto Nisko projektu pn. „Nisko coraz wyżej – podniesienie potencjału ekonomiczno – gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście”, dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%).

Współpraca rozpoczęła się od spotkania obu gmin w Warszawie w trakcie konferencji organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej dla wszystkich miast uczestniczących w projekcie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miast polskich, norweskich i islandzkich.

Po spotkaniu w Warszawie nasi partnerzy z Norwegii zostali zaproszeni do Niska w celu ustalenia zasad współpracy bilateralnej.

Na terenie naszej gminy delegacja norweska wzięła udział w szeregu spotkań z udziałem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, zespołem projektowym oraz pracownikami Urzędu, a także dyrektorami jednostek organizacyjnych i partnerami projektu. W trakcie pobytu naszych norweskich gości była możliwość omówienia i dopracowania wspólnej umowy bilateralnej pomiędzy Niskiem a Midt-Telemark. Goście z Norwegii mieli możliwość zapoznania się z ofertą kulturalną naszej gminy, zwiedzając Niżańskie Centrum Kultury, ofertą edukacyjną, zwiedzając LO w Nisku oraz ofertą spędzania wolnego czasu, spacerując po Parku Miejskim i zbiorniku wodnym na Podwolinie.

Nawiązanie współpracy z Partnerem z Norwegii – Gminą MIDT-TELEMARK stanowi kolejny krok w rozwoju instytucjonalnym naszej gminy.

 

Galeria zdjęć z wizyty samorządu norweskiego MIDT-TELEMARK w Nisku