Wartość projektu i dofinansowania wynosi: 19 612 292,71 PLN.

Wizyta NorwegówW dniach 10 – 11 maja 2023 gościliśmy już po raz trzeci przedstawicieli Gminy Midt – Telemark z Norwegii. W grupie przedstawicieli Partnera z Norwegii była Pani Burmistrz Midt – Telemark Siri Blichfeldt Dyrland, Zarządzający Gminą Pan Per Dehli, reprezentantka Norweskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych Pani Inger Lysa, który skupia norweskie miasta, a także przedstawiciele lokalnego samorządu i norweskiego biznesu.
Wizyta odbywała się w ramach zawiązanego partnerstwa w ramach projektu z Programu Rozwój lokalny, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Celem wizyty było wspólne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z rozwoju i wspierania lokalnej przedsiębiorczości. Wspólnie rozmawialiśmy, w jaki sposób miasta powinny tworzyć przestrzeń do rozwoju lokalnego biznesu.
W trakcie wizyty nasi goście z Norwegii mogli spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami, poznać ofertę produktową niżańskiego biznesu i zapoznać się z ofertą inwestycyjną naszej gminy. W pierwszym dniu Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Pan Waldemar Ślusarczyk przedstawił obecną ofertę inwestycyjną gminy w oparciu o tereny inwestycyjne w Nowosielcu i w Zarzeczu, przedstawił ofertę turystyczną zalewu na Podwolinie, a także zaprezentował nowy projekt związany z budową terminala LHS na terenie Nowosielca.
W pierwszym dniu Partner z Norwegii wizytował również u lokalnych przedsiębiorców: firmy VOSTER produkującej drzwi oraz firmy OPTIMUM zajmującej się produkcją materacy. W Piekarni Cudziło goście poznali zasady wypieku tradycyjnego polskiego chleba.
W drugim dniu delegacja z Norwegii wizytowała w firmie ARMES, zajmującej się produkcją materiałów ściernych, w firmie NIKOS, która produkuje karmę dla zwierząt oraz w firmie TOLO, która przygotowuje artykułu pościelowe dla dzieci i niemowląt.
W trakcie wizyty udało się zawiązać wstępne relacje biznesowe, które być może zaowocują otwarciem się polskich firm na rynki norweskie.
 

Galeria zdjęć